Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k článku:

Nevhodné nicky v Dark Elfovi

31.3. 2007 - 11:50 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
nemam nic proti nickům blb z blbova apod.Nicméně proti rasistickým a silně vulgárním jo!!!rasismus je pekne hnusnej a jeho postihy jsou zakotveny v ústavě a mezinárodních smlouvách.!!!
24.3. 2007 - 08:52 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Galgobach:Víš,co je špatné na rasistech?Že NEMAJÍ RÁDI jinou rasu a že ji chtějí VYMAZAT
16.3. 2007 - 13:35 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Co takle udělat jim speciální ligu "posedlých" a přemisťovat je.Hrát můžou a budou mezi svýma ne??Akorát jich asi bude hodně.A rasisty mažte,ty taky nemám rád.
10.2. 2007 - 09:28 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
hystorycké osobnosti by som nechal no valgárne a rasistycke jednoznačne preč.
23.1. 2007 - 23:12 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
A ty historické osobnosti - kdo by si to nechtěl rozdat s Hitlerem. (Víte, jak to myslím.)
23.1. 2007 - 21:42 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
2 anketa - podle mě se vyplatí tyhle nicky mazat. Ale herně. samozřejmě kromě rasistických, neonacistických atp. Ty mazat ihned bez jakékoli diskuze. Možná, že to sem už někdo napsal, ale jsem línej scrollovat O:-)
23.1. 2007 - 13:55 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
hardy: budou se mazat jen ty sprosté. Testovací nicky pokud nejsou tři měsíce projížděné systém maže automaticky. Ani LP si nechce zbytečně přidělávat práci.:)
21.1. 2007 - 01:07 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Dark Wolf:To už je tak na světě rozdělené-někdo je poeta a někdo zase cynik.Jsem velice rád,že mi bylo dáno býti poetou.
20.1. 2007 - 01:33 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Tatíček: Ty jsi mi ale poeta... ;-)
18.1. 2007 - 12:00 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Dave Lister:Chápu,jak to myslíš,ale nezapomeň,že tvé gesto,tvůj projev nesouhlasu je v prvé řadě chápán jako projev moci.Všimni si,že v demokracii se mluví o politických funkcích jako o službě lidu a každý volený funkcionář má lidu sloužit.I těm,s kterými nesouhlasí.A tou první službou je nechat ho říci svůj názor,nechat ho vyvěsit svůj prapor.I když vím,že je nesprávný a nesvobodný.
Svoboda a právo není nic samozřejmého a nedá se prosazovat násilně.Svoboda a právo musí vykvést ve mně a já ho pak můžu šířit dál svým příkladem.A na tom příkladu pak ten nesvobodný člověk pozná,že je nesvobodný.
Tedy:projevujme vehementně svůj nesouhlas s "nesvobodnými",avšak máme-li zůstati svobodnými,šiřme svobodu v prvé řadě příkladem.
11.1. 2007 - 21:01 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
hele a smažou mi nick jako hárrrrrroš který vypadá (vlastně i je) zkušební nick? jak poznaj že je to jenom zkušební?
11.1. 2007 - 21:00 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
kalachus: já osoně bych ho co nejdřív smazal. a jak tě to mohlo napadnout když se registruješ máš tam napsáno JMÉNO VLÁDCE (TVÁ PŘEZDÍVKA) a pochybuju že ti tak někdo řiká.
11.1. 2007 - 20:20 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
harrdy: Něčí nick, kde si zkouší hru za jinou rasu, aby se s ní neztrapnil za svůj hlavní nick.
11.1. 2007 - 19:58 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
mam otazecku ci nick TVOJA-MAMA-JE-lAMA je vulgarne? ;-)=) kdyz jo tak mi ho zmazte ;-)=)
11.1. 2007 - 19:22 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Byl tady uz navrh, aby se daly nicky spis prejmenovat, misto vymazani. Myslim ze by to bylo vhodny (pokud to technicky jde, coz by mohlo :) ) u nicku, na kterych by treba bylo vetsi mnozstvi zapisu, ono prece jenom zamrzi, kdyz cloveku zmizi nick treba s trema vitezstvima, ze ()-)
11.1. 2007 - 18:06 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
a co nevhodný dovětky a tituli hráče? jedno z nejčastějších je ho*ado a magor co s ti?
11.1. 2007 - 17:56 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
mám dotaz co je to testovací nick?
11.1. 2007 - 00:28 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Celegorn: Souhlasím.
10.1. 2007 - 23:20 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Takže abych dal věci reálnější podstatu. nevhodnost nicků je deklarována obecně již v kodexu DE hned v prvním paragrafu:

§1
Hráči jsou povinni se při výběru jmen vládců, hrdinů a aliancí, jakož i při veškeré komunikaci v rámci DE zdržet jakýchkoli projevů vulgarity a nesnášenlivosti.

Vpodstatě jsem tento problém rozdiskutoval s Kaiserem již při tvorbě Kodexu a pro spoustu práce ho nedotáhli do konce. Kaiser na tento problém upozornil těsně po svém odchodu znovu. Uznali jsme, že má pravdu a snažíme se s tím něco udělat. Požádali jsme LP o možnost výpisu databáze hráčů (v čemž nám vyhověl) tak, aby se výpis dal převést do excelu a snadněji editovat. Tři členové Rady byli jmenováni do inkviziční komise ;-)=) s úkolem připravit seznam nicků vhodných pro promazání. Hoši to vzali velmi důkladně a vytřídili jednak vulgární nicky, pak nesmyslné testovací nicky a pak ony sporné histroické osobnosti.

Vulgární nicky podle mého názoru nemají ve hře co dělat (zde na Radě panovala shoda), histroické osobnosti byly pouze čtyři nejžhavější Hitler, Stalin, Basajev a Bin Ládin. Tady se názory v Radě různily. Nejde nám o vyjadřování osobních politických názorů, ale o ochranu hry před nějakou žalobou o propagaci fašismu, rasismu atd. Osobně necítím potřebu jakýkoliv historický nick promazávat a věřím, že i ostatní členové Rady mají podobný názor.

Testovací nicky byly po intervenci LP, že je systém sám smaže, pokud nebudou používány ponechány.

Databáze může promazávat pouze LP, nebo správci. Rada dá pouze návrh. Promazávat bude na 90% LP. Před promazáním bude dán čas na převedení deků a hrdinů.
10.1. 2007 - 19:50 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
Mohli by se vymazat nicky jako je třeba John Lennon...to ne teda, pradator a takovýhle :-))):-)))
10.1. 2007 - 11:02 Autor Dark Elf Times Napsat vzkaz Napsat vzkaz Reagovat Reagovat
A ještě by tu byl jeden typ nicků vhodných k vymazání. A to reklamní. Př.:www.ojetiny.cz
To není.......jak bys to asi takpřeložil!!!!.....to prostě nejde;-)=)
jenže je tu problém co zařadit mezi vulgární nicky a co ne např.: OFuckáček !
A co Hrdlodus, jenž přímo vybízí k agresi.

Jinak dodávám, že ten, co bude mazat nicky, nebude mít moc práce.(viz kousek níž)
6.6.6.: to doufám.....a co OFuck anebo Oi!Fuckáček...taky ne?
Pěkně kua pěkně se to tu rozjelo :-)))()-)
Ofuckáček, myslím že ne:)
Myslíte si že by můj nick byl taky smazán?:-e
Taticek:a jeste na zaver, i v RS jsou (byli) pravnici:)
Taticek:nepochybuju o tom,ze se LP radi s nejakym pravnikem,ale jednoduse nema tolik casu, aby vsechno udelal sam, proto tu je RS
Taticek:jen bych upresnil, ze nevhodne nicky budou mazat nejspise admini, ktery tim poveri LP, RS nema k necemu takovemu mandat a ani moznosti, jediny kdo muze mazat je LP a jeho admini;-)
Napadlo mě, jestli tahle debata není víceméně bezpředmětná.
Samozřejmě jsem proti vyloženě vulgárním nickům. Ale nedovedu si představit takové individuum, které by hrálo jako z*sr*n* p*č*. Kdo se tak pojmenuje, je jen nováček, který hraje jen 1 den, takže pak už nebude nikoho pohoršovat.
Pokud je někdo, kdo s takovým nickem hraje už dejme tomu 50 dní, tak nechť je vymazán. Ale podle mě to je jen ojedinělá záležitost.
P.S.:Mazat jména osob (pokud se někdo nejmenuje k*rv* z k*nd*) je podle mě absurdní.
Tatíček: asi se budu opakovat, ale osobně to beru tak, že smazání nevhodných nicků je především projev nesouhlasu... skoro jako gesto... nevhodné nicky tím z dark elfa nezmizí a bylo by pošetilý myslet si opak...
Jiná věc je,že tu máme nějaký (reálný) zákon a ten se musí dodržovat.I přesto,že je vlastně tak trochu nespravedlivý.Tady opravdu hrozí,že by se tu mohlo začít mluvit o ohrožování mravní výchovy mládeže či propagaci rasismu či jiných nepravostí.Tedy LP s tím asi bude muset něco dělat.Ale já varuji před tím,aby to dělala RS,protože by to nemělo dobré důsledky.Je to právě jen a jen v odpovědnosti provozovatele stránek,který by se o tom měl radit spíše s právníkem,než s radou starších.
6.6.6.:Nejenom,že sem chodí děti,ale chodí sem i moje děti.A já mám strach,že se z mých dětí stane jednou zloděj,vrah násilník,feťák,bezdomovec a bůhvíco ještě,ale vůbec se nebojím,že by je špatně ovlivnilo,že se někdo jmenuje Hitler nebo Debil,popřípadě devil.Zrovna nedávno jsme si povídali o sprostých slovech,o jejich původu a významu.A přijde mi lepší,když člověk dobře ví,co které slovo znamená a jak s ním zacházet.Pak je zbytečné ta slova tutlat a skrývat.Když chci někoho něco naučit,tak mu v prvé řadě musím dávat dobrý příklad.Když chci,aby z mých dětí vyrostli demokrati,tak bych se snad měl chovat demokraticky.Žije nás tu na světě mnoho a každý jsme trochu jinačí.Pokud máme spolu žít v dobré pospolitosti,pak se musíme naučit snášet i tu sousedovu jinakost,i když je nám nepříjemná.měli bychom dát druhému možnost vyjádřit se,byť bude mluvit v náš neprospěch.Na tomto principu vznikla idea svobody slova,projevu,vyznání...Hlásí-li se někdo k nějaké idee,byť zvrácené,pak skutečný demokrat ho nechá říci svůj názor i když mu přijde zvrácený.Demokrat zasáhne tehdy až ten druhý začne i zvráceně konat.To je ten rozdíl.Slovo je mocné tehdy,kdy ho za mocné považujeme a trestat se mají skutky,nikoliv slova.
Jiná věc je,že tu máme zákon a ten se musí dodržovat
Dave Lister:
Hned,jak jsem to odeslal,jsem si uvědomil,že tam chybí za tím sarkasmem smajlík.To měl být vtip.Nemám v úmyslu se do tebe navážet,protože si myslím,že na svůj věk jsi docela chytrý a šikovný kluk(pokud teda nekamufluješ).
Uvědomuju si,že tu o tom píšu dost složitě,ale chtěl jsem se na věc podívat v trochu širších souvislostech a myslím,že jednodušeji už to nejde.Seděl jsem nad tím docela dlouho a ořezával a tříbil..ostatně jasné a srozumitelně černobílé ano-ne patří do voleb,v diskuzi se má užívati bohaté argumentace.A tato diskuze se mi docela líbí,je vidět,že sem nechodí jen bezduší bambulové.
Děkuji za odpověď,takový postup RS(s malýmskřípěním zubů) víceméně přijímám.

A nyní k třetímu tvému odstavci.který je pudlem jádra této debaty:
Jméno(a tedy i nick) je slovo.Slovo má určitou hodnotu svým přímým významem,ale mnohem větší hodnotu či moc získává tím,jak ho přijímá mé okolí.V praxi tedy vyřknu-li nějaké zlé slovo,pak skutečnou sílu mu nedám já tím,že jsem ho vyřkl,ale mé okolí tím,jak ho přijímá.Začne-li se mého slova bát a schovávat ho,co kostlivce,do skříně,pak jeho sílu znásobí.Právě můj strach dělá mého soupeře silným(silnějším).A má to ještě další pohledy,které bych musel docela složitě vysvětlovat.
Dave Lister: Historické postavy bych určitě nemazal... Podle Hitlera byl pojmenován lék, který vznikl za války. Jednalo se o Dolfin a bylo to, tuším, analgetikum (lék proti bolesti). A co se týče Usamy, toho slavným udělali Američani a média. To že jsou Američani, s prominutím, ve sračkách, za to si můžou sami svojí politikou. Usamu a jeho kumpány z Talibanu sami v 80. letech vyzbrojili a vycvičili proti Rusům v Afgánistánu...
Je to docela zajímavá diskuze, která se tady vyvrbila z nevinného článku... Jenom taková připomínka k anglickému slovíčku "FUCK". Z historického hlediska se jedna o zkratku, kdy o ženění, vdávání a dělání dětí rozhodoval král... Jedná se o nějaké 12. až 13. století možná o něco později a je to zkratka slov, která ve volném překladu znamenají "smilstvo ve jménu krále" a angličtí domorodci ho měli pověšené nade dveřmi na důkaz, že mohou souložit...
Jo a nejsem ara!!!()-)
Tatíček: Svoboda projevu je sice hezká věc, ale ale tady se pohybují i děti a neumím si představit pohádku, kde by se třeba negativní postava jmenovala ku*da. To ať se na mě nikdo nezlobí, ale tohle je jasné.
To kdo bude mazat rozhodne LP, ale silně pochybuju, že to bude dělat sám. určitě tím někoho pověří, ale souhlasím, že není dobré celé radě, ale jen třeba dvěma členům. To je jeho právo.
S tím, že tady mají být zlí hráči naopak souhlasím, ale já bych osobně posílil mírovou smlouvu. Dal bych ji hlídat systémem a pokud by byla uzavřená, nepustil by systém útok. Stejně ji tady používají pouze začátečníci. Řekl bych, že v tuhle chvíli je zbytečná. Pak by sis mohl vybrat, dáš obchodku a riskuješ hajzlíka, nebo dáš mírovou a je to o něčem.
Tatíček: já ti odpověděl slušně, tak se do mě prosím nenavážej takovým sarkasmem... možná kdyby si svoje dotazy kladl "jasně a zřetelně", tak by ses jasné a zřetelné odpovědi dočkal, možná ale že je to jen moje omezenost a nepozornost, která způsobila, že sem ti na tvůj hlavní dotaz neodpověděl... v každém případě za tím nehledej to, že se chci vyhýbat odpovědi na otázku... ;-)

K tvému dotazu: seznam nevhodných nicků, který ještě budeme přehodnocovat, předáme LPmu a on se o zbytek postará. Je jen na něm, jestli se bude držet seznamu, nebo jestli někoho vynechá... nebo jestli všechny vynechá... Je to jeho hra a může si dělat co chce. Jinak ten seznam bude zveřejněn, aby si hráči na něm uvedení mohli přesunout kredity a hrdiny jinam.

V závěru si s tebou dovolím nesouhlasit: samotný výběr nevhodného nicku je především "odsouzeníhodným" skutkem, nikoli aktem projevu svobody slova... Jeho výmazem samozřejmě ze světa nezmizí a není to ani strkání kostlivce do skříně... je to zejména projev nesouhlasu a vyjádření postoje, že otrovavování ostatních takovým způsobem tu není vítané.
Mazat historické, náboženské či mystické názvy je nesmysl, to se doufám shodne většina.
Mazat nicky, které snižují důstojnost jiného je taky jasné, kvůli tomu tady nemusí být debata.
Takže o čem se tady můžem bavit? Snad jen o tom, jestli mazat nicky nevhodné a to je ten problém. Pro každého je normální něco jiného. Jsou rodiny, kde slovo vole, hovno, prdel je součástí každodenní mluvy a jsou rodiny, kde tyto slova neuslyšíte. To ale ještě nevypovídá o kvalitě člověka. Můžu mluvit jako král a přitom být nájemný vrah a můžu bejt dobytek a přitom dávat půlku vejplaty na dobročinné účely.
Je fakt, že tahle hra není od 18 let, takže některé jadrnější slova bych asi netoleroval. Ale seznam zveřejnit nemůžete;-)=)
Zdá se,že se v tobě začíná probouzet politický talent,základní zásadu-vyhnout se odpovědi-už ovládáš.
To,co mne nejvíc zajímá,je,zda stanovisko rady bude pouze orientační či návodné,anebo zda rada bude to mazání přímo vykonávat.S tím nesouhlasím.Mimochodem i proto,že to,co proběhlo nedávno s barevnýma znaménkama se bude(podle mého) zcela jistě opakovat.
K tématu samému:Odsouzeníhodný a tedy (případného) trestu hodný je skutek;nikoliv však slovo.Slovo má zůstati svobodno.I zlé slovo.Právě proto,že pojem "zlý" zůstává nejasný a pohyblivý.Stejně jako na DE musí zůstat zlí hráči,kteří porušují dohody(s tím,že budou ocejchováni),měla by tu být uplatněna i svoboda slova,projevu a vyznání.
Ostatně,když seberu Hitlerovi jméno,zmizí tím i jeho podstata?Anebo je to pomyslné schovávání kostlivce do skříně?
Tatíček: Souhlasím s tebou, že ta hranice se hledá dost obtížně... a důkazem je i poněkud delší a náročnější debata v RS. Je to hodně citlivý téma a hlubší debata neni na škodu. Proto jsem otevřel tohle téma na Timesech a prostřednictvím sloupku se pokusil vtáhnout do debaty co nejvíc lidí... a jak se zdá, tak to hráče zajímá... je tu spousta zajímavých a hodnotných postřehů. Většina si přeje s vůlgárními nicky něco dělat a takový názor je i v radě. Teď jde o to najít tu hranici.

Ještě dodám, že problémem nevhodných nicků jsme se začali zabývat na žádost několika hráčů... není to tak, že by si páni radní tohle téma našli jen tak mimoděk, aby si měli na čem dokazovat, jak jsou mocní a aby si na tom mohli honit svoje ego... a já doufám, nebo si myslím, že to takhle nebere nikdo v radě...

Jinak seznam nevhodných nicků, který máme k dispozici, pečlivě projdu a budu prosazovat, aby byly smazány jen ty nejvůlgárnější nicky a především nicky rasistický, takový bych mazal bez milosti na potkání
Almir:Možná je to z cesty a možná tak docela není.Já jsem si to po sobě přečetl ještě jednou a přijde mi to celé zcela k věci.Nezbýv,než se zeptat:Jsi si jistý,žes to dobře pochopil?
Dave Lister:Máš pravdu,jen jsme tím chtěli zdůraznit,jak nelehké je určit hranici vhodnosti a nevhodnosti,vkusu a nevkusu,míry či nemíry spravedlnosti.Ale já bych spíš od tebe čekal odpověď na otázky,které jsem tu položil.Pokud si vzpomínám,ani tobě nevonělo nedávné uzurpování pravomocí páně stařešiny.Zajímá mě,co se od té doby změnilo(pokud se něco změnilo).
Krakatit: to máš pravdu ale těch modifikací jednotlivého slova je tolik že není systém který by to vychytal.
Krakatit: díky...mám 3podopný,....nevím co teda Péro z gauče..jestli by mi ho taky smazaly, kvůli slovíčku PÉRO:-)))
Spíš bych jedině zakázel že se nesmí už další vulgární nicky vytvářet, ale ty co už jsou bych nechal.
Ofuckáček: Tvůj nick je docela roztomilej, vlastně ani nevim co znamená, znám sice co to je fuck což je anglické slovíčko, ale krásná česká koncovka ho krásně rozněžňuje. Tak myslím, že to vlastně nic neznamená.To máš tak Satan, Devil, 666 bude asi sporný nick, ale čert nikoho neurazí.
Mě spíš vadí, že když mám nick Krakatit, kdokoliv si může zaregistrovat krakatit a pak se stává, jako mě, že se odešlou DEky někomu jinýmu. Tady už některým jde o finance. Radši se věnujte tomu, aby se dali zaregistrovat nicky a názvy aliancí (třebas za poplatek) aby se nestávalo, že si Váš název někdo půjčí.
Mě teda spíš vadí nick majiajkojamu než třeba stromodebil. A na tom prvním není nic vulgárního a když to vezmu doslova na tom druhým taky ne, protože debil je odborný lékařský výraz. Když se rozhodne pro mazání, začnou velký spory o tom co je již za hranicí a co ještě ne. Bude tu sposta ukřivděných a jediný kdo z toho bude mít dobrej pocit, je autor týhle myšlenky.
tak nech sa zaregistruju natrvalo vsetky nevhodne niky takze za ne nebude moct nikto hrat ;-)=);-)=)
Mě by zajímalo co vám vadí na vulgárních nickách, z kterých je stejně většina napsána tak že ponižují jen toho kdo za něj hraje;-/
Tatíček:nevím jesti máš pravdu a je to klidně možné ale je to dost z cesty:)
Kolem vulgárních niků má RS jasno to mazat. Diskutuje se spíše o nicích typu Hitler,Stalin,Usáma bin Ladin, Šamil Basajev atd + jejich modifikace. BA
Tatíček:Keledi: ale tady nejsme v Srbsku, ani nežijeme před několika sty lety...
Kokot je kromě srbského také i české slovo stejného významu.Ještě před několika sty lety to bylo docela nevinné slovo.Například slovo "piča" je původu francouzského a přinesli je sem k nám Napoleonovi vojáci,kteří na naše holky pokřikovali "Petit chat",což znamená sice koketní,avšak jinak zcela nevinné malá kočička.Budete tedy mazat i petit chat?
Crusader71: jj napriklad kokot je po srbsky kohut takze sa mozes zahrat na srba a mat alianciu kokoti a meno tiez kokot

a hystoricke osobnosti by sa podla mna mazat nemali ani tie sucastne ani literarne ani ziadne to je jedno ze si da niekto meno hitler alebo mengele sice od takych ludi sa moc neocakava ale ako nick v hre to neni problem a kto by urcil ktore osobnosti su zle? hitler by bol zly stalin tiez a co bush ? ten tiez? to by potestovali amerikofili a co taky sauron to bol tiez zmrd a aj tak sa najdu take niky a aliancie ked moze byt ali oko sauronovo ak preco nie oko hitlerovo? to je sprostost mazat by sa mali niky ako pletron je pica ale inac asi nic
Za obsah jakýchkoli veřejných(tedy i netových)stránek plně odpovídá provozovatel.Tedy tato věc je jedině v rukou LPho a odvisí od jeho citu, právního a morálního vědomí.On se může ponecháním "škodlivého" nicku vystavit stíhání za např. podněcování k rasové nenávisti či ohrožení mravní výchovy mládeže,atd.Docela si dovedu představit,že se o to nějaký "svatý inkvizitor" pokusí.Ostatně takových pogromů a pogromků bylo v historii nepřeberně.A nezapomeňmež:Nejenom historii,ale i zákony píše vítěz.A tak tady máme kupříkladu i zákony,které(v dobré víře a snaze prospívat) dupou po základních lidských právech jako je například svoboda vyznání.Nejsem rasista ani fašista,dokonce se i snažím nebýt příliš vulgární(alespoň na veřejnosti),ale jsem demokrat a lidi neodsuzuju podle slov,ale podle skutků.Navíc mě přijde velmi hloupé a nevýhodné zakazovat lidem,aby obnažovali svá nitra-řekl bych,že mnohem bezpečnější je o těch lidech vědět,kterak smýšlejí.
Zajímalo by mne,zda RS řeší tuto otázku jen hypoteticky(s tím,že LP bude k jejich postoji jen přihlédat) anebo se RS má této cenzury chopit sama.Jsem schopný unést,pokud mě bude nějak omezovat provozovatel DE(ten nese trestněprávní zodpovědnost za své dílo a vše s ním spojené),ale jako konzument tohoto produktu odmítám,aby do mé vůle zasahovali jiní zákazníci.To je nepřípustné.
Stalin sice třeba neni vhodnej, ale tím pádem bychom se museli rozloučit s mr.džugašvili a toho by mi bylo moc líto :-)
Nicky jsou svym specifickym zpusobem vyjadrenim osobnosti/nazoru atd. jejich majitele. To ze je neco vetsinovou spolecnosti povazovano za \"spatne\" neznamena, ze je to pravda nebo nedejboze nejaky \"vyssi\" neomylny moralni nazor, je to pokrytectvi a alibismus v tom nejhorsim slova smyslu. Zabij jednoho cloveka a jsi vrah, zabij jich milion a jsi dobyvatel, zabij jich milion, nakonec valku prohraj a jsi zlocinec. Dejiny pisi vzdy vitezove. Smaze nejaky kreten i muj nick ? Tezko, neb prumerny clovek konci v oblasti historie prave u jmen jako Hitler ci Stalin. Vemte rozum do hrsti, to co se chysta je normalni cenzura, at to nazvete jakkoliv chcete.
Je pravda, že když si někdo udělá nick pod jménem Hitler nebo Stalin a další tak je to jenom nick, a DE to nějak moc neovlivňuje, ale už jsem dal "ANO":-(*)
Hele a co jim udělat specielní ligu? Třeba II světová válka? Pak by to asi nebyl problém, ale plus. Zase byste chtěli mazat nicky jako sluníčko, který do války přece nepatřej.;-)
6.6.6.:
Přelož do frantiny ale problém, je v tom, že píšeš latinkou a jistá písmena se trochu liší. Takže když napíšeš "piča" francouzky a jen to napíšeš česky bude to možná spíše k smíchu. Stejně tak "pussy" nikoho neurazí jen pokud neumíš anglicky a víš, že to značí to same.

Není podle mne problém udělat něajkou "matrici - banku NIKu" podle jazyků " CZ, ENG, SK, UK " apod. Když jsou tyto lokace lze jistě přidat zakazané NIKy v daném jazyce.
Stierlitz:
Jasně, že Stalin je stejná osoba (charakterově) jako Hitler. Jen jsem nechtěl psát všechny kteří tam patří.
hejtman.
Je pravda, že většina bude smázána tak jako tak za 3 měsíce. A ty kdo ne tak pak by měla být nějaká "banka" nežádoucích NIKů jak píšeš to je rozumná cesta.
třeba 666 je ďábelský číslo a mě nevyhovuje.....chci ho nechat smazat!!!....ale zase je to jenom číslo, že?....proč ho mazat?..někdo si moh dat číslo 592 a nesmazali ho......fakt na!!!:~/
germi2: přesně smazal bych jen ty nicky, které nadávají ostatním a né ty, kde si vládce nadává sám...třeba jako já;-)=)
Heh a kdo říkal že je můj nick vulgární?..jen sem přeházel pár písmenek a to je vše:-O
Tys nečetl ten úvodní dopis, který to odstartoval. hraju i jiný on line gamesy a vulgární nicky se tam mažou, ale jiný ne. Jestli se někdo jmenuje blbec, tak je to jeho blbost, nikoho neuráží. Znám tu sposty hráčů, který mej pěknej nick a jsou to hovada boží. A znám pár, který bych si nikdy nedal, ale jsou to prima lidi. Tady někdo hledá problémy kde nejsou. Vždyť můžeš kolikrát ironií urážet víc, než nadávkou.
germi2: ale vážně - nemluvilo se o nicku "kráva"... jsou výrazy, pro které prostě jiný význam nenajdeš, leda bys zabrouzdal do slovníku Svahilštiny
germi2: Blázníš? Taková reklama přece na DE nepatří! ;-)
Takže nick kráva smazat, protože je to zároveň nadávka, ale když si dáte veselá kráva tak jste v pohodě.;-)=)
Nevím jak chcete zamezit vulgárním nickům. Přeložím ho do francouštiny a bude to. Myslím, že tohle je debata o ničem. Zkuste něco jinýho, jak se Vám někdo nelíbí, zlikvidujte ho a nebude problém!!!!
Koukal jsem, že i 6.6.6. někomu vadí. Co takhle zakázat všechny nicky a každý by hrál jen pod číslem? Samozřejmě bych některý číslovky vynechal, jako třeba 666 a jistě někdo najde další.
Nevím jestli jsem dobře popsal co jsem myslel tím parametrem blokovat jen číselný předpony, koncovky a né z písmen.
Myslel jsem jako nějakej filtr či masku, který by automaticky blokoval výrazy, který obsahují přesně to dané slovo a už by bylo jedno jestli před nebo za jsou nějaké číslice.
Pegasius: Uznávám, že vytvořit dokonalej seznam slov se všemi možnými kombinacemi různých obměn nežádoucích nicků je nemožný. Ale minimálně základní vulgární nicky by se blokoval mohly. A mohl by se třeba dát parametr, který by blokoval i dané vulgární nicky s číselnou předponou či koncovkou. Předpony a koncovky tvořené pismeny, by se asi blokovat něměli, protože by se tím blokovaly i některá slova, která nejsou vulgární ale obsahuji v sobě stejný pismena. Napádá mě třeba "opicak" obsahuje "pica". Pak by se ten seznam blokovaných výrazů mohl rozšiřovat o každej smazanej nick(pokud by už tam nebyl). No a věřím, že určitý procento lidí by to odradilo, když jim při registraci vyběhne hláška, že registraci nelze dokončit, protože zadaný nick je vulgání. Samozdřejmě že někteří by to zkoušeli dál, dokud by nenašli nějakou obměnu, která ještě blokovaná není. Ale myslím že je to nástroj, který by určitým způsobem pomohl. Třeba to bude mít nějaká další úskalí. Prostě mě to napadlo, tak jsem to tu zmínil.
Myslím když to nebudou moc vulgaristický jména tak bych to nechal, ale ty hodně vulgar....bych smazal.
oprava: "...za/před nick..."
Hejtman: bohužel při registraci je to skoro nemožné blokovat - existují miliony kombinací různých symbolů, které můžeš dát za/před ck, či dokonce do něj...

Ale není přece třeba kontrolovat celou databázi - spousta těch nicků se ani nedostane do hry. Hráči by měli mít jednoduše možnost napsat na RS... a (explicitně) vulgární nebo rasistický nick snad pozná i průměrně inteligentní radní.


Stierlitz: ovšem i Adolf Hitler může být rasistický nick, v závislosti na důvodu, proč ho zakládáš :-)
A v případě, že se budou mazat Hitlerové, musí se zákonitě mazat i např. "AH", "Adolf", "Dolfi" a dokonce mé oblíbené "18".
Koho by trápilo, že všicni Caesarové, Vilémové II., nebo Pol Poti zůstanou "bez trestu"?
lidi ja si myslim ze takove niky je třeba mazat ale je tu hacek co kdyz v tech nikach maji dobre hodnoceni a dobrou povest hery deky aj. neslo by ty niky treba prejmenovat? oni by si sami rekli na jake jmeno se chcou prejmenovat tohle je muj nazor(ale zalezi na adminech jestli to vubec udelat de zejo?):-)))
Nicky typu blb, blbecek, debil apod. bych asi nemazal. Když chce někdo poukazovat na svoji (jemně řečeno) mentální nedospělost, tak prosím. Ale vulgární nicky bych mazal. Historický osobnosti, to už je sporněší oblast. Řekl bych že se hůře stanovuje hranice. Jsem pro, tyto nicky tolerovat. Pokud by se teda odsouhlasilo mazání vybraných nicků, určitě by bylo fér, dát tuto informaci daným vládcům předem, aby měli nějaký čas na založení nového nicku, popř. převod deků či hrdinů. Ovšem typuju, že málo který z těchoto nicků bude mít nějaký deky, natož hrdinu. Nicméně aby nemohli říc, že to nebylo fér. Jak jsem se tak koukal, spousta z nich nemá odehráno více jak týden. Takže si mysli že budou stejně smazáni automaticky po tříměsíční nečinnosti. A pak jednoduchá věc, která by tomuto problému hodně pomohla, je dát blokaci na nicky, který jsou nežádoucí, při registraci nového vládce.
Bóže, nad některými komentáři jsem se musel zasmát :-)))
Tákže: například Adolf Hitler není rasistický nick.
Rasistický nick je třeba 'Černý huby do plynu'
Vulgární nick je například 'Kr*-cip*sek je ten největší p*čus pod sluncem, kéž by tady přestal zaclánět, h*jzl jeden'

A teď - pojmenovávání nicku podle historických i fiktivních postav bych povolil zcela. Je sice fajn, že se tady každej spravedlivě rozhněvá nad Adolfem Hitlerem (v DE jich je dokonce šest a Hitlerové bez křestního jsou tam další tři), ale když člověk projede statistiky, najde tam další skvosty. Stalinů tam je třeba dost... ticho po pěšině...

Rasistické nicky bych mazal bez milosti

Vulgární nicky bych mazal s citem (vládce 'hovno' mi je třeba docela sympatický už tím nickem) :)

Ono to máte tak - zkuste si stanovit nějakou hranici a pokuste se jí dodržovat. Zjistíte, že to nepůjde...
rozhodne MAZAT!!! vzdit je to slusna hra a chceme si ji zachovat podle doby o ktere vypravi sliseli jste snad nekdy nadavky nebo sprosta slova v jedinem dile Pána Prstenů? nebo nejakych podobnych pribezich? ja tedy ne a to uz jsem jich par cetl()-) takze si vymyslite nejakou svou prezdivku nebo pouzijte jmeno hrdiny ktery vas nejvice zaujal a nevadi ze jeho jmeno uz nekdo ma vzdit se da neco doplnit... Takze na slusneho a doboveho Dark Elfa;-)
já jsem pro mazání těch nicků typu (nick)+kokot - a takový nadávky na nicky...()-)
Saul bol židovský kráľ z rodu Benjamínovho(z tohto rodu neskôr vraj pochádzala Mária Magdaléna).Bol vybraný prorokom Samuelom.Benjamínovská dynastia bola prvou dynastiou,ktorá vládla zjednotenému židovskému štátu.Saul bol zvrhnutý Dávidom,ktorý založil druhú vládnucu dynastiu.tzv.Dávidovskú.(z nej podľa Biblie pochádzal Ježiš)

Ináč som proti mazaniu,pretože pohľad na historické osobnosti je subjektívny,dejiny predsa vždy písali víťazi.
jsem pro mazání ale posuzovat každý případ jednotlivě;-)to samé i u názvů ali
Já jsem pro mazání takový hráči se většinou pouze zkazit hru ostatním....
doprkenývohrady.-Sem-si-to-chtěl-aktualizovat-a-ono-se-to-odeslalo-ještě-jednou
Nejsem-si-jist,-ale-ten-vládce-v-římě-se-dle.mého-jmenoval-Sula-a-vládl-krátce-před-Jůliem-(a-zavedl-udavačský-listy).-Saul-si-myslím-byl-opravdu-žid.-král.-Jo-a-jinak-vůbec-nechápu-co-je-záporného-na-mém-nicku.-Můžu-sna-za-to,-že-mam-nechvalně-známého-otce??;-)=)Já-sem-zatim-ouplně-nevinej-prosim-pěkně-(dokonce-sem-ještě-asni-jednou-nevyhrál-a-ani-nebyl-členem-vítězné-ali.:-()
Nejsem-si-jist,-ale-ten-vládce-v-římě-se-dle.mého-jmenoval-Sula-a-vládl-krátce-před-Jůliem-(a-zavedl-udavačský-listy).-Saul-si-myslím-byl-opravdu-žid.-král.-Jo-a-jinak-vůbec-nechápu-co-je-záporného-na-mém-nicku.-Můžu-sna-za-to,-že-mam-nechvalně-známého-otce??;-)=)Já-sem-zatim-ouplně-nevinej-prosim-pěkně-(dokonce-sem-ještě-asni-jednou-nevyhrál-a-ani-nebyl-členem-vítězné-ali.:-()
Saul : muj dejepis je taky na ubohí úrovni ale zidovsekj urcite ,tusim ze psotavil nejakej chram v jeruzaleme :-;-)=)
ja sme proti mazani .. pro em za me kdyz se chce nekdo jmenovat blbeček at s etak jmenuje ... proc ne ... nereknu kdyby si nekdo udelal nick (napr. XARK je píča a podobne) ze jo tak tady uz je duvod to smaznout .. a ty historicke osobnosti taky nesmysl ;-/ .. nebudeme resit kazdou kravinu
Saul: já ten druhej post před chvilkou smáznul (řikám proto, aby sis nemyslel že máš nějakou schízu nebo tak něco ;-/;-)=) )
ted jsem dal omylem obnovit a hodilo mi to tam znova.
Kalachus:muj dějepis neni silnej,ale spíš židovskej,možna i otec davida
Saul
nebyl to nahodou nejakej krestanskej kral nebo taq??
stejně tak jako dark elfík,ten my připomíná taky nějakou temnou postavu..
vulgarity jistě pryč,ale u zbytku to bude asi dost o citu, který nemusí každý pochopit.Například i Saul byl mimo jiné i jakýsi Římak, který vyvraždoval křestany.
ja by som bol aj za to aby sa mazal a jvelitel ali z nevhodnym alebo rasistickym nazvom...a aj hrdinova ako pič* niesu tiez moc dobre prikaldy :-
Vulgární nevím jestli mazat...ale rasistický nicky nebo na někoho přímo mířené s cílem ho urazit bych mazal určitě!
Julius-Caesar-je-taky-dost-sporná-postava.
Zajmavá debata mám z polužáka ten má nick blb z debilova já si myslím že to spíš vypovídá o jeho inteligenci spíš bych mazal nicky typu vládce xxx je pí*** atd. historický osoby? No Hitler třeba se mi to taky nelíbí ale jak už bylo psáno žádná postava nebyla černobílá a pokud si takovej hráč založí alianci SS je spíš poviností hráčů v lize aby si to vyřídily ručně stručně navíc pokud chce někdo hrát zápornou postavu proč ne
ja som za to aby sa mazali nicky ktore su vulgarne ,nevhodne,nesuce mena hracov starsich a tym aj vazenejsich a predovsetkym nicky ktore podporuju fasizmus ... a este by som tam pridal nazvy politikov a ludi ktory sa stali slavny predovsetkym teroristickou alebo akokolvek inou nehumannou cinnostou ... avsak som zasadne proti aby sa nemohli pouzivat nicky spojene s historiu {az na par ludi spojenych s vyssie uvedenymi dovodmi /hitler,musolini,mengele,usama bin ladin atd./ ,avsak ostatne by mali byt povolene ... :D a este by som mozno zakazal pouzivat mena hercov ale to uz by bolo asi moc drasticke :DDD
ja som za mazanie rasistických nickov ale neviem či trebars adolf hitler je rasistický nick. ale nevedelo ma nasrať keď si založil ali waffen SS
proti vulgárnim no tam by som zakázal zakladnú trojku a ich odvodeniny ale inak by som vulgárne nicky nemazal
mazat ano, ale jen ty vulgární a rasistický. Pokud jde o historické osobnosti, tam bych byl opatrný. Málokterá osobnost je černobílá, ať už jen dobrá nebo špatná. (A pokud by se o každým nicku muselo diskutovat - nedělalo by se nic jinýho). A taky to něco řiká o tom hráči - pokud bych měl za souseda třeba Hitlera, tak vim, co můžu očekávat.
OFuckaček: tobě to mazani nezávidim ;-)=)

ja jsem taky jednoznačně pro
taky jsem pro mazaní vulgarnich nebo rasistickch nicku .........jen teda nezavidim tomu kdo to bude delat :)
Jsem pro smazání sporustých nicku jen ale u těch, kde je to jednoznačné.
(nejde-mi-mezerník-tak-to-bude-krkolomný)
Jsem-(asi-jako-všichni)-jednoznačně-pro-smazání-nevhodných-nicků,-ale-co-je-nevhodný-a-co-ne-je-docela-dost-diskutabilní.-Já-bych-navrhoval,-aby-se-v-těch-případech-kdy-to-neni-uplně-jasný,-RS-zkontaktovala-s-dotyčnym-a-"vyslechla"-si-jeho-odůvodnění-nicku,-nebo-názvu-aliance.
bude nejaky omezeni na stari nicku? ze se nebudou maza nicky strasi trebas 200 dnu?
Mistr Aldred: nevím nevím, po tom co si ve spolupráci s ruskou mafií obvinil na meziligáči LPho z tak závažných zločinů, jako je výroba zámků a kování, tak je možný, že se tvůj nick na seznamu nějakou podivnou shodou okolností ještě objeví :-))):)
Jsem také pro mazání nevhodných NIKů. Hlavně pokud jde o ty rasistické a jména osob které se zvláště v nedávné minulosti nechvalně proslavili. Jména diktátorů, vrahů atp. do hry nepatří.
Stejně tak bych smazal i nevhodné pojměnování aliance (IRA, SS apod.)
jj, souhlasím, dost často se ve hře setkávám s vulgárníma nickama a myslím, že to hru jen poškozuje a pohoršuje, jsem stoprocentne pro mazání
Pokud nejsem mezi vytypovanymi (Mistr Aldred, pche..) tak bych to vsechno promazal :-P
jsem pro mazání nevhodných nicků, myslím si že tohle do tak skvělé hry prostě natří, ať už vulgarity nebo dokonce rasistické NICKY !!!:-()

Přispívat mohou pouze registrovaní hráči. Pokud ještě nemáte svůj účet, tak se zaregistrujte.