Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

ARÉNA Zelí vs. Wori

26.1. 2005 Autor Darkfire Komentáře Komentáře (0) Kategorie Dění v ligách Hodnocení 0.00 Přečteno x2430
...tak co nás čeká, skřeti?
0. den
Když se Woriho skřeti vysadili v Zemi králů... nevěřili svým očím. Prý nějaké Dlouhé Polsko nebo kde se to vocitnuli. Po chvilce nadávání ale zpozorněli, neboť kdosi přinesl zprávu, že tam za tím kopcem, jak se tam chystali v nejbližší době vyrazit, se usídlila nějaká slabomyslná parta drbanů a tváří se, jako by tahle mapa měla už zítra patřit jim. Tak to néé, shodli se... nejen že má ta země nějaký podezřelý název (Vřesoviště), ale taky je vede nějaký zelítško... a něj si prej musíme dát sakra majzla. No nic... klasicky si postavili něco aby se mohli řádně nažrat, pochopitelně volba padla na sýpku, protože studna je na žízeň (aspoň to někdo ještě včera tvrdil) a vyrazili se podívat na skály (hlavně pryč od vody), směr Železná věž, protože je tam prý rozhledna a z ní se dají moc pěkně házet šutry :-)
Situace u zelíčka v táboře byla obdobná... Všichni nadávali na šéfa, který při výsadku obrátil mapu a tak se octnuli tak blízko vody. Navíc sousedi machrovali, že už na první pohled mají ve své zemi větší barák. Co se týká pochodu, nedalo se nic dělat, velitel nařídil... a tak se šlapalo podle vody. Elfí přístavy sice nejsou ideální zemí pro skřety, ale zase na druhou stranu je těšilo, že určitě naloví více ryb nežli woriho pohůnci.
Bilance: Oba skřeti 2 země... pochybuji, že by za tohoto počasí letěla nějaká nespokojenost. A kdo nezná pořádně zelíčka, určitě by si na něj nevsadil, vzhledem k poloze na mapě. Uvidíme za pár dní.

1. den - 3. den
Úvodem bych se chtěl v této části komentáře omluvit, jak čtenářům, tak účinkujícím, za mylnou úvahu co se týká neposlání nespokojeností. Nakonec přeci jenom nespokojenosti letěly, a to dokonce na obou stranách. Zelí sice nenápadně zkoušel podsunout myšlenku, že tu nespokojenost Worimu do cesty seslal někdo třetí... ale když viděl, že Wori začíná zkoumat pozorněji mapu, došlo mu, že to asi praskne a tak se k ní sám přiznal. I Wori se přiznal že sesílal nespokojenost, ale jelikož se jí prý zelí vyhnul, tak se taky mohlo jednat o kamufláž ke zkomplikování odhadu. Zelí na druhou stranu kontroval nářkem jakou udělal školáckou chybu... a tak se jen můžeme dohadovat, jestli se nejedná taktéž o zastírací manévr.
Oba hráči mají 5 zemí a u obou jsou 3 hraniční. V tuto chvíli lze jen těžko komentovat strategii, neboť vyplývá zcela logicky z polohy obou hráčů. Wori se bude snažit odříznout zelíčka od zbytku mapy a zelí naopak na zbytek mapy prorazit. Nyní má sice Wori opticky výhodu větších možností expanze... ale zase díky menšímu počtu zemí je zelí schopný nasadit dříve schopnější magii. Problém u obou hráčů vidím v tom, že ten druhý je stejně schopný a tak musí očekávat jen ty nejlepší protitahy... Za zmínku stojí i Woriho odhad vývoje, kdy předpověděl setkání a souboj o Trpasličí hory. Ovšem podle mého názoru to bude klíčové na celé hranici.
zajímavost:
Součet bonusů zelí: zisk 45%, mana 0%, obrana 5%
Wori: zisk 35%, mana 80%, obrana 50%
(pozor, tyto údaje mohou být vzhledem k polohám bonusů zavádějící)

4. den - 5. den
Předně musím uznat, že zde se toho za ty dva dny událo docela dost podstatného. Je tu klasicky vidět, že v DE není nic ztraceno i když to vypadá nultý den na debakl. Sice je podstatné mít i trochu štěstí... ale na věci to nic nemění. Souboj o klíčovou zemi Trpasličí hory vyhrál zelíčko. A jelikož tvrdil, že je to způsobeno rychlostí jeho armády, osobně by mě zajímalo, čím je ksakru krmí, že se tak množí? Opticky začíná zelíčko získávat převahu... ale Draelovi pořád stačí získat Severní spoušť a zelíčko je odříznutý od zbytku mapy. Navíc i tak už zelíčkovi moc neutrálek nezbývá a bude muset začít nějak Woriho zpracovávat... (na rozdíl od Woriho, kterému bude stačit hrát na čas a přidávat další země). Podle armád na společné hranici bych řekl, že mír uzavřený není - překvapivé zjištění :-) ...A v podstatě se situace v těchto místech může radikálně změnit během každého přepočtu.
Zelí už nahodil aktivní magii a tudíž se dá očekávat, že se to na zaostalosti jeho území rychle projeví.
Bilance: zelí: 9 zemí - největší hrozbu (uzavření v menší části mapy) na nejbližší dobu odrazil.
Wori: 7 zemí a zřejmě se mu začala vracet ta zelího nespokojenost z nultého dne, přesto i teď má v zádech větší potenciál nežli zelí.

6. den - poslední den
Předně bych se rád omluvil za pauzu, kterou způsobilo přemístění stránek. A jelikož se tato informace nějak zastavila na cestě směrem ke mě, tak jsem aktualizaci komentáře odložil až na tuto chvíli, to jest na první den, kdy se budu moct na redakční stránky dostat.
A aby nebylo veselosti málo, tak se mi to podařilo až v okamžiku, kdy jedna aréna skončila (A1, mágové) a zde Wori ofociálně prohlásil, že tuto arénu považuje za ukončenou i díky tomu, že nestíhal den před prohlášením odehrát.
Z toho co je vidět na mapě je ale i tak možno usoudit, že by tato aréna neměla už dlouhého trvání... zelí si postavil stavby na krytí počtu domků a přes Trpasličí hory se mu podařilo dostat do volného prostoru přes Severní spoušť, čili největší Woriho výhoda byla pryč. Nicméně považuji toto střetnutí za velice zajímavé, škoda jen, že se oba protagonisté nelogli dál od sebe.
Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů