Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Komentáře k Baldurovu turnaji - 2 kolo

4.3. 2013 Autor Glíma Komentáře Komentáře (1) Kategorie Dění v ligách Hodnocení 9.00 Přečteno x1952

Ve druhém kole jsem dostal za úkol komentovat souboj Lamek s aliancí Dračí řád.

Když jsem uvažoval jak to tentokrát pojmout, tak jsem vyštrachal jeden starý (dosud nerealizovaný) nápad. Celý věk je tak komentován jako kronika jedné války. To mimo jiné znamená, že v komentářích není psáno krom příběhů nic jiného. Zda to je dobré pojetí nechám na rozhodutí vám.

 Každopádně, jsem v průběhu věku zjistil, že takto psát komenáře je velmi náročné, takže v semifinále jsem to pojal zase jinak. O tom zase příště.


9.11.2012 20:58

Kapitola I

V době kdy tál poslední sníh v prvních jarních měsících roku Hada, se v kraji objevilo dvanáct kmenů divokých stvůr. Tyto stvůry podobné skřetům nikdo dříve neviděl. Dnes jsou známi pod jménem Skurut-hai.

Dle pověstí Skurut-hai byli stvořeni mocným mágem Eremonem. Jejich původ prý lze hledat v silném skřetím plemeni, i v skupinách lidí s černým srdcem. Sami Skurut-hai jsou stělesněním samotného zla, zkázy a krveprolití.

Temný mág Eremon na úsvitu toho roku poslal dvanáct svých nejsilnějších skurutích bojovníků do tohoto kraje aby loupili a plenili země lidí. Každý z nich velel kmeni svých soukmenovců a se zuřivostí sobě vlastní šířil zkázu.

Armády Skurut-hai si na jaře toho roku podrobili značnou část dříve mírumilovných oblastí pro slávu svého pána. Jména jejich dvanácti náčelníků přinášela strach do srdcí doposud živých lidí. Temná jména těchto náčelníků zněla toranga, Vend, newmike, Banán, saul, armak, Slunik, ProGamer, Unicode, Gixian, Gurt a DragonSpar.

 

10.11.2012 21:36

Kapitola II

S příchodem láta již dvanáct skurutích vládců ovládalo téměř celý kraj. Zdálo se, že nic nemůže stát v cestě jejich zuřivosti a moci mága Eremona. Jak se brzy mělo ukázat, toto zdání bylo mylné.

V místech nekonečného písku, v oblasti velké pouště, narazili armády skurutího náčelníka newmika, řečeného pouštní drak na říši trpasličího krále Bublifuka. Tento trpasličí lord byl kdysi vyhnán z jeskyní svých druhů daleko na nehostiném severu. Říká se, že jeho srdce bylo chladné jako žulový blok a jeho duše byla jako tma v nejhlubších trpasličích dolech. Byl to jediný trpaslík, který více než po zlatě a drahých kamenech toužil po moci.

Když se tento trpasličí vládce dozvěděl o skurutích náčelnících a jejich pánu zosnoval velký plán. V doprovodu čtyř svých nejlepších ničitelů vyrazil do sídla temného mága Eremona, aby jej vyzval na souboj.

Souboj to byl lítý. Čtveřice trpasličích bojovníků zemřela strašlivou smrtí, samotné sídlo temného mága bylo obráceno v prach a v místech kde stálo dodnes zeje v zemi hluboká jizva. To vše způsobila uvolněná temná magie. Byl to ale Bublifuk kdo zasadil soupeři smrtící ránu. Snad jeho černé srdce ho ochránilo před účinky kouzel.

Když Eremon vydechl naposledy, prohlásil se Bublifuk za Pána skurutích hord. Sedm z náčelníků jej za vládce přijalo. Ale ten nejmocnější z nich - DragonSpar se odmítl podřídit. Pod svou vlajku spojil zbývající čtveřici náčelníků. Tak začala nejstrašnější válka všech dob. Ta které se dnes říká Válka dvanácti náčelníků.

 

11.11.2012 22:11

Kapitola III

Přešlo léto a nastoupil sychravý podzim. Napětí mezi bývalými spojenci se stále stupňovalo. I když stále nedošlo k otevřenému střetnutí, bylo zřejmé, že konflikt je nevyhnutelný.

DragonSpar si dobře uvědomoval, že v nadcházejícím kontfliktu nemá se svými čtyřmi druhy mnoho šancí. Vyslal proto své spojence do kraje s rozkazem najít skřety a přesvěčit je, aby jim pomohli.

Tak se stalo, že dvojice skřetích vládců Djerun a Lord Kikin přislíbili věrnost skurutímu náčelníkovi. Se svými novými spojenci se již DragonSpar nemusel obávat vojenského střetnutí s těmi, co se přidali k Bublifukovi. Přesto nebyl stále spokojen. Věděl totiž, co pomohlo skurutím hordám na jaře dobývat a plenit tak velké území. Byla to temná Eramonova magie.

Vydal se proto na sever do míst, kde žijí nekromanti. Zde uzavřel dohodu s pánem temné magie Grifinsem. Po dva měsíce skurutí a skřetí hordy plenili lidská sídla a zajímaly muže, ženy i děti. Všechny zajatce pak posílaly Grifinsovi pro jeho temné rituály a smrtící pokusy.

Za tuto cenu se nekromantí lord spojil se skurutím vládcem. S příchodem prvního sněhu tak vznikl Dračí řád. Jak se brzy mělo ukázat, tuto zimu se bílý sníh měl zbarvit krví.

 

 

12.11.2012 21:34

Kapitola IV

Když sníh pokryl zemi, došlo k prvnímu otevřenému konfliktu mezi skurutími náčelníky. Záminkou bylo přepadení karavany s otroky. Horda náčelníka Banána přepadla konvoj, který směřoval na sever do Grifinsových svatyní.

Tento incident Grifins okamžitě využil k ospravedlnění svého útoku. Desítky nazgůlů vyrazili do míst ovládaných skurutím náčelníkem v domnění, že ten nebude na válku připraven. Banánova odpověď byla rychlá. I on poslal své skuruty a trolly plenit nekromantí svatyně.

Ještě než vychladla těla padlých, rozhořela se válka po celé zemi. Nejvyšší náčelník DragonSpar vytáhl do boje proti svému bývalému druhu Vendovi. Ten nezaváhal a společně s armkem vyrazili do protiútoku.

Nejkrvavější boje prvních měsíců války se odehrály ve velké poušti. S příchodem zimy je poušť ještě nehostinější a vražednější. V těchto strašných podmínkách svedly ohromnou bitvu armády čtveřice náčelníků. Slunik a ProGamer vytáhli do boje proti newmikeovi. I když saul vyrazil svému spojenci na pomoc ztratil newmike po třídení bitvě značnou část svého území.

S ustupujícím sněhem byl Bublifuk spokojený. Válka začala a zima byla pro jeho služebníky přívětivá. Věděl, že pro výsledek střetnutí bude rozhodující až nadcházející rok - rok Stříbrného smrku. Odcházející zima jej však naplňovala optimismem.

 

 

13.11.2012 21:45

Kapitola V

Na jaře toho roku se ptáci nevrátili. Po zimě zničená krajina jim nenabídla žádnou útěchu. Armády, které šířily zkázu po celé zemi, se však z příchodem jara nezastavili.

V místech, kde se odehrála nejhorší zimní bitva, se znovu utkávaly armády saula, slunika, newmika a ProGamera. I když jim již chyběla zuřivost zimních měsíců, byl newmike opět nucen ustoupit.

To horda prvního, co se odmítl podřídit Bublifukovi, se ocitla v obklíčení tří neprátelských armád. Vojska Gixiana, armaka a Venda vyrazila vpřed s úmyslem DragonSpara zničit. Nejvyšší náčelník Dračího řádu se proto rozhodl k zoufalému kroku. Sám vyrazil do útoku proti přesile. Mnoho vojáků se tehdy pohybovalo krajem a pouze přítomnost armády rozhodovala o vlastnictví území.

Toho jara byli i oba skřetí náčelníci náčelníci vtaženi do konfliktu. Bublifuk se dozvěděl o podpoře, kterou přislíbili DragonSparovi a přikázal Gixianovi s ProGamerem na ně zaútočit. A tak ještě před příchodem léta vytáhly armády skurutů proti Lordu Kikinovi a Djerunovi.

Marně čekal Grifins na podporu od napadeného Djeruna, zatímco sváděl nerovný boj s Banánem. Mnoho bitev tito dva vládci spolu svedli v prvních měsících roku Stříbrného smrku.

Pouze Bublifukova armáda to jaro nevytáhla do útoku. Trpasličí vládce hordy, jež pojmenoval Lamky, rozhodl, že spíše než boji se jeho muži mají věnovat studiu starých magických run, aby mohli podporovat postup skurutů. S končícím jarem se toto rozhodnutí ukazovalo jako správné.

 

 

14.11.2012 10:10

Kapitola VI

To léto se již válka nachýlila ke konci. Odehrály se již pouze dvě významné bitvy.

Armády náčelníka ProGamera vykročily proti skřetímu vládci Lordu Kikinovi a podmanily si většinu jeho území. Marně se skřetí hordy snažily bránit. Proti zuřivosti skurutích vojsk byla jejich síla slabá.

Poslední bitvu svedl sám nejvyšší náčelník DragonSpar. Zbytky jeho mužů se utkaly s vojsky Gixiana, Venda a armaka. Po tuhém boji ohromné přesile podlehly. Sám DragonSpar padl do armakova zajetí. Ten jej po týdnu věznění nechal popravit.

Po této bitvě Bublifuk rozhodl poslat posly ke zbývajícím vládcům. Ve vzkazu který nesli byla výzva k uznání jeho nadvlády. Bez svého velitele se nakonec zbývajících jedenáct Skurut-hai rozhodlo podřídit novému vládci.

Taktéž skřeti Lord Kikin a Djerun přísahali věrnost nové hordě. Pouze nekromant Grifins uzavřel s Bublifukem příměří.

Tak skončila válka, která trvala pouze šest měsíců. Byla to však válka ve které se ohromné armády skurutů přehnaly krajem. Armády které nikdy v historii neměly ve své zuřivosti a ničivosti obdoby.

Skončila Válka dvanácti náčelníků. Po jejím skončení se započal věk hordy Lamek.

 

 

 

Hodnocení článku: Hodnocení 9.00, Hodnotilo 1 uživatelů