Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

ARÉNA Damio vs. Modrovous

22.1. 2005 Autor Darkfire Komentáře Komentáře (1) Kategorie Dění v ligách Hodnocení 6.88 Přečteno x2540
Souboj dvou profláknutých mágů v A1

Startovní den

Vcelku vtipně si vybral Modrovous ligu s dobrým počasím 130/150/80... a povedlo se mu lognout do Jižní Hlídky... a Damio, jelikož je to dítě štěstěny, si hned na úvod vybral zemi s bonusem na manu a aby to nebylo málo tak i s obranou +20%. Jó, holt Mohylový les se do začátku šikne. Modrovousovi evidentně došlo že by nebylo nejlepší nechat se omezit skálami a tak poslal útok směrem ven z nich. Damio... pln respektu(určitě bude tvrdit že to není pravda) a zároveň pln hamounství poslal útok na Sídlo alchymistů... přeci jenom 20% na zisk a další mana... u toho slintají větší tvrďáci než-li Damio he he. Tak jako tak... to vypadá že budou mít oba hoši dosti prostoru pro svoje pikle a zároveň i prostředků na jejich uskutečnění.

Bilance startovního dne: Damio - 2 země... žádné viditelné stavby... a vítězný pokřik při čtení hlášení z důvodu nej kouzla, útoku i počtu domů. Modrovous - svatyně... bez vítězného pokřiku a skoro obsazený portál (už mu někdo řekl, že v aréně to nic neznamená??).

První den

Po včerejším pokřiku Damia, jak má nej kouzlo, útok i počet domů, si Modrovous řekl, že sice to nic neznamená, ale nevidí důvod proč nechat machrovat Damia, který za a,nemá žádné fousy a za b,se roztahuje v aréně, kde se rozhodnul roztahovat právě Modrovous... a tudíž že dneska s hlášením je na řadě on. Sesmolil si doma na papíře opravdu brutální výpočty... a poslal nejsilnější útok... postavil i nejvíce domů... a doneslo se mi i z jeho tábora, že chtěl seslat i Démona magie, aby Damio viděl že není žádné "mejdlo"... ale zřejmě se mu někam do výpočtů vloudila chybka, neboť mu z neznámých důvodů na to nevyšla mana. Pche, řekl si... stejně je Damio v ochraném poli, necháme to na později (že Damio nemá ani žádnou magickou věž považoval Modrovous za nepatrný detail). Co se týká zemiček, tak Damio dává jasně přednost masivnější expanzi... chystá se přehradit celou mapu, pochopitelně s výhledem na lepší počet zemí pro něj. Modrovous zase začíná pracovat na ekonomice vzhledem k obchodním smlouvám.

Bilance prvního dne: Damio - 4 země, bez výkřiku pln optimismu a osobně považuji momentálně jeho pozici za docela problémovou. Modrovous - nej útok, nej počet domů (málem i nej kouzlo:-)) a zklamání z toho, že tu portál nebude fungovat. Na závěr perlička z fóra... barevné transparenty na ligovém A1 ve prospěch Modrovouse opravdu stojí za shlédnutí.

Druhý až čtvrtý den

Přeskočme třetí a čtvrtý přepočet a sledujme,co se v první aréně děje nyní.Damio ukořistil 8 zemí,ale taktéž na nich zůstal už druhý den stát.Modrovous pokračuje,tak jak bývá u mágů,za normálních podmínek,zvykem a po získání 6 zemí(během třetího přepočtu) přišel čas na odpočinek,a alespoň částečné zajištění ekonomiky.To vše splnil Modrovous beze zbytku.Další den přidal jednu zemičku a tak se opticky síly na mapě vyrovnaly. Významným momentem těchto dnů se stala skutečnost,že tito dva hráči už mají společnou hranici....přes tuto hranici na sebe obyvatelé pokřikují nadávky,hrozí vidlemi a pěstí a v noci se snaží "přespolním" sousedům pomalovat vrata u chalup nápisy ve stylu..."Damio je bůh...Modrovous-Damiův učeň...."..a obráceně(dokonce se na jednom z hraničních kamenů objevil nápis..."Láf fórévr"..ale jelikož nikdo nevěděl co to je,tak to strašně urazilo obě strany). Můžeme se pouze domýšlet,co se bude dít dál,ale jedno je jisté.Modrovous už má cech magie a kouzlí..což se dá vysledovat z posledního hlášení...(opět mocná síla kouzla 3).

Bilance k dnešnímu dni: Damio - 8 zemí, zdánlivá stagnace,dostatek prostoru k expanzi..a více pomalovaných chalup(aspoň mi to někdo tvrdil). Modrovous-7 zemí,volných neutrálek v jeho dosahu už moc nezbývá,první porozjezdová magická aktivita....a zřejmě šikovnější obyvatelé na hranici s Damiem:-)

Pátý a šestý den

Pátý den se zdánlivě odehrál v klidu... avšak těm co pozorně sledují(či kvalitně zaplňují ligové fórum A1)..nemohlo ujít Modrovousovo zlomyslné pomlasknutí...kdy uvedl úspěšnost magie.Nespokojenosti na obou stranách 2/2..ale u krupobití vyhrál Mordovous 6/8 : 2/3. Dneska nevím jak na tom oba rivalové jsou..nicméně nej kouzlo překvapivě nasadil Damio (SK 18).Počet zemí se dostal na shodný počet 9..ale už na první pohled je zřetelné že Modrovousovo země mají lepší ekonomický základ..soudě podle domků. Z perliček uvedu snad jen to,že Modrovus upustil od využití portálu, neboť i kdyby mu útok na Přímořsko vyšel..tak než by se dostal přes Zemi Králů a Pouštní království zpět do Ostrovního království a vpadnul nečekaně Damiovi do zad..trvalo by opravdu moc dlouho a je možné že by si toho Damio nakonec stejně asi všimnul.

Bilance k dnešnímu dni: Damio-nej kouzlo SK 18,stále ještě není zavedena kanalizace a tudíž jsou země velice zaostalé a všechny pod 100 domů....praporce na věžích Citadely temnoty směřují stále na východ(vane západní vítr). Modrovous-nej útok,nej počet domů a většina zemí se už může honosit označením..vlastnící menší město... neboť mají nad 100 domků, počasí 150/150/60

Sedmý a osmý den

Tento souboj začíná nabírat na obrátkách... Damio nepotvrdil ani nevyvrátil, že nepostavení kanalizace v jeho zemích a vanoucí západní vítr mají nějakou strategickou souvislost.Modrovous na moje varování raději začal kontrolovat barvu krupekí.Na magii,alespoň co se týká průchodnosti 8.den vyhrál Damio:krupky(opravdu krupky??) padaly na 2 ze 3 zacílených zemí a nespokojenosti na 3 ze 4...Modrovous už pomalu přešel k většímu kalibru a pokusil se o kletby..k jeho lítosti mu ale prošly pouze 2 ze 6.Shodný počet zemí(11)..a nyní už přibližně vypadající zajištění dává tušit že se tu strhne opravdu velká bitva. Za zajímavost dne mohu považovat za a,že se podařilo modrovousovi zapsat ve všech směrech nej hlášení(66/163/140) a za b,že se v lize kde jsou jen dva hráči na ligovém objevilo přes 200 příspěvků už 8 hrací den...oběma hráčům,solidním i nesolidním přispěvovatelům ,spamerům(:-)) a dalším tímto blahopřeji.

Devátý a desátý den

Jak jsem už naznačil posledně...tento souboj začíná být velice tvrdý..Modrovous neví co s penězi,tak staví na hranicích střední pevnosti...a Damio zase žádné prašule nemá,tudíž nestaví nic.Na druhé straně Damio dokázal své mágy přesvědčit,že za nejsilnější kouzlo se stydět nemusí a ti dokázali vypotit,z 12 zemí bez MV,úctyhodnou SK 188.Průkopníkem ve stavbě magických věží se stal Modrovous a do jeho země Stráž hranice začínají proudit nevěřící poutníci,aby uviděli ten momentální magický zázrak arény,na vlastní oči.Stavba sice není moc vysoká..ale Modrovous..jelikož si je vědom unikátnosti věže v těchto dnech v této aréně,ji osobně chodí leštit... (nedokázal si odpustit,aby u paty magické věže nepřipevnil cedulku s nápisem: "Postavil jen a pouze svépomocí,díky velkému odříkání a taktéž díky svým vyjímečným schopnostem,do desátého dne věku-MODROVOUS...pochopitelně na pozlacený nápis z velkých písmen spotřeboval Modrovous asi 3 kola...a tak obyvatelé klasicky neměli 3 tahy co do huby..ale to je typický případ řehole rasy mágů:-)).Druhou MMV postavil Modrovous ve Skrytém údolí,ale leštit dvě věže najednou by prý nezvládnul..a tak se leskne pouze ta ve Stráži hranice. Co se týká území...řekl by jsem že začíná spíše poziční boj..oba hráči mají 12 zemí a patrně většinu many fedrují do mágů a magie...tudíž se asi VMV tady zrovna v dohledné době nedočkáme.Mě osobně by zajímalo co se děje přímo na společné hranici těchto hráčů.

Bilance: oba hráči 12 zemí,převahu opticky nemá nikdo..SK silnější Ddamio,nicméně Modrovous už postaveny 2 MMV...neodvažuji se tipnout kam se nachýlí jazýček vah.

AUTOROVO OPRAVA Damiovo mágové dokázali vypotit z 12 zemí pouhou SK 133 (zbylých SK 56 jsem dopotil já) ...nicméně na faktu,že mágové pod vedením Modrovouse dnešní den jen stáli s otevřenou pusou a zbožně hleděli směrem k Damiovo cechům magie,to nic nemění:-))

V aréně zvítězil Damio a stal se tak nejlepším mágem Dark Elfa, gratulujeme!

Hodnocení článku: Hodnocení 6.88, Hodnotilo 8 uživatelů