Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Reportáž z Brněnského srazu aneb Pražáci v Brně

26.11. 2009 Autor Torg Komentáře Komentáře (1) Kategorie Dark Elf Hodnocení 10.00 Přečteno x2715

Pravděpodobně první reportáž ze sobotního Brněnského srazu z pohledu pražské partičky. Pokud chcete vědět co se dělo na sraze i ve 4 ráno na Brněnském nádraží, jste tu správně a čtěte dál.


Pro hráče, jedoucí na sraz z Prahy, znamenal výlet na brněnský sraz prakticky den on the road. Pro skupinku hráčů, malou počtem, ale nemalou vzrůstem -, Antenora, KAOSe a Torga - začala cela výprava v Praze na Florenci zhruba v 13:20. Již v té chvíli jsme s Antenorem věděli, že organizátor dopravy KAOS bus v 13:30 nestihne, a dle jeho informací další jede v 14:00. Po chvíli bádání v jízdním řádu jsme zjistili, že autobus vskutku jede ve 14:00. Nicméně jedná se o jakéhosi neznámého provozovatele a cílovou stanicí je Kišiněv. S myšlenkou na přecpaný autobus, směřující do Kišiněva a mezizastávkujícího v Brně, jsme poprvé (ale ne naposled) prokleli KAOSe a započali hodinu čekání na autobus, jedoucí ve 14:30.

Po hodině jsme se konečně dočkali a v autobusu nás přivítala slečna Kamila. Vystrašeně vzhlédla nahoru k Antenorovi a řekla "Doufám, že máte zadní pětku.". Měli jsme. Nutno ovšem dodat, že po pravici dřímal jakýsi klučík se sluchátky, vypadající jak Absolutelama za mlada, a z druhé strany zachovalý, mírně prošedivělý třicátník. Brzy po rozjetí autobusu začal muž telefonovat. Nejprve jakési ženě, říkejme jí paní A. Rozhovor byl poklidný a příjemný. Avšak když jsme vjížděli na největší český tankodrom, alias dálnici D1, muži zavolala paní B. Nemuseli jsme být věštci, aby nám po druhé větě došlo, že bývalka. Do cíle cesty zbývaly ještě 2 hodiny. Po krátké chvíli žena na druhé straně aparátu pochopila, že muže svým hlasem neobměkčí, zavěsila, a jala se mu SMSkovat tak zuřivě, že se z naší pětisedačky stal kvůli mužovu mobilu malý vibrační gauč.. Antenor si skoro ničeho nevšiml, protože se celou dobu snažil připojit na autobusovou wi-fi. Neúspěšně po celé 2 hodiny jízdy. Volné chvilky spolu s KAOSem vyplňoval zpěvem této písně (opravdu jen pro silné nátury), za jejichž zvuků jsme slavnostně dorazili do cíle - na autobusové nádraží před hotelem Grand.

Šokující zjištění, jak má Brno malé nádraží, nás bezmála konsternovalo. Čekali jsme uvítací výbor v pobodě Lahvy a Willa, místo nich nás však čekala jen stručná zpráva "jeďte 12kou či 13kou na stanici od G, pak jděte do pravý uličky". Po chvíli bádání, kdy nám málem přejeli nenápadného Antenora a vyslechnutí hlášek dvou slečen ve smyslu "tož pičo to je ale velký borec, jakou může mít kládu." jsme konečně identifikovali, že stanice, již hledáme, se jmenuje Grohova. Po chvíli čekání na tramvaj a absolvování následné cesty jsme konečně dorazili na místo určení a vydali se na pravou stranu. Zhruba po kilometru chůze ulicí napravo od zastávky jsme zjistili, že napravo žádná hospoda není. Bylo jasno! Lahva má problém s levou a pravou. Vrátili jsme se tedy na zastávku a šli doleva. Konečně cíl! U vchodu na nás již čekali Sarandina a Bomi a my věděli, že jsme mezi přáteli . V lokále tou dobou bylo už asi 13-17 lidí, kteří oblehli zhruba 4 stoly. Jeden obklopovala početná skupina will vymýšlejícíGreen Dream, druhý okupovala Sarandinina parta, třetí hostil zvláštní partičku Sheepman Will, Lahva, Polyfungus a Almir. Právě k této skupině jsme se přidali. 4. stůl pak obýval Tatíček, Dexter a další lidé, jejichž totožnost mi není známa. Byl začátek srazu, a my se po očíslování (protože nyní jsme každý byl jen číslo), pustili do prvních piv (jestli se tak Starobrnu dá říkat). Po čase došlo i na radní soutěž by Will (aneb Najdi 4 radní, zeptej se jich na otázku, odpověz na ni a můžeš vyhrát 12DEKů!). Willova soutěž ovšem měla jeden háček - neřekl, komu se mají nosit odpovědi, takže skončila bez vítěze...

O nějakou chvíli později byl Bomi se svým kvízem pro komentátory, s výhrami jako DEKY a artefakt pro vítěze, již mnohem úspěšnější. Soutěž skončila jasným vítězstvím Torga, kterému tímto gratulujeme. Je to pašák.

Konečně nadešel čas na tombolu. Tam - zejména ze začátku - měli navrch Green Dream (nejpočetnější aliance srazu), která z počátku fakt brala všechno. Okolo 5. ceny se však jejich hegemonie začala hroutit. A na nejvyšší ceny už nedosáhli. Výherce 3. ceny jsem zapoměl, 2. bral Torg, 1. veterán Almir. Gratulujeme. Jsou to pašáci.

green dreamPoté došlo i na štafetu. Tu vyhráli ... že nevíte kdo? Ano, Green Dream.! Brněnský sraz byl totiž tak zelený, že kdyby to vidělo Smaragdové město Oz, zbledlo by závistí a přejmenovalo by se na Světle-zelenkavé.

Večer byl ovšem ještě mladý, a během něj dorazilo ještě spousta dalších lidí. Za všechny uvedu například kolegyni radní Pumu s přítelem, jehož nick jsem si ani na po 2. nezapamatoval (říkal mi ho už na neofiko srazu v Praze), Lomir, Julianek (aneb Muž, který se nikdy předtím nenechal vidět), Veverka alias Muriel, Krsten a mnozí další.

Sraz byl ovšem bohatý i na několik odhalení. Prvním v pořadí bylo pravděpodobně přiznání Sheepmana Willa k původu jeho přezdívky. Sheepman na otázku „Jak vznikla tvá přezdívka?", pravil:

„Víš, každý máme rád něco jiného. Někdo ženský, jinej zase jídlo. Já.. já mám rád ovce. Hlavně Candy. Dostal jsem ji, když mi bylo 18, a dodnes spolu spáváme.. Dávám jí jíst a mám jí rád. Víš Torgu.. Já... Já mám sen. Až budu velkej, chci mít svojí vlastní ovčí farmu na Novým Zélandu a tam Candy vzít. Chci, aby z ní konečně byla pořádná chovná ovce." Inu, přejeme Candymanovi Willovi aby se mu jeho sen splnil.

Za druhým odhalením srazu stojí hráč Antenor, alias Sir Rivia, kterému se povedl opravdu husarský kousek. Porovnáním obrysu Lahvova nosu, získaným Cimrmanovou přítlačnou metodou, zjistil, že Lahva je ve skutečnosti bratrem Brahmy.. Od této doby tedy uvádíme Lahvova přezdívku na správnou míru a budeme ho nazývati velkým Lahmou.lorelai a antenor

Třetím, opravdu velkým, odhalením bylo, že hráčka Lorelai ve skutečnosti maskuje svou pravou výšku. Na následující fotografii můžete vidět jasný důkaz. Gratulujeme Lorelai k její velikosti.

 

Po sérii šokujících odhalení a Lahvovu záchvatu rozdávání bílých plusek (Will „Blesk" Sheepman by mohl vyprávět) se část hráčů rozhodla k odchodu s tím, že už je moc hodin (a to se teprve blížila půlnoc! No fuj!). Překvapivě zbyli vesměs hráči klanu Kaffkárna (holt je vidět, který klan má na DE největší koule a největší výdrž), kteří se rozhodli, že začnou hrát Bang!. Hra byla rychlá a svižná, kolega KAOS se během ní vydal hledat další lokál a zcela překvapivě ji dokonce nalezl! Byla jim nedaleká hospoda, čepující Svijany (naše klanové pivo) a vařící do 4. ráno. Měli jsme jasno. Vzali jsme karty, zaplatili, a přesunuli se o lokál dál. Dá se pochybovat o tom, zda se ještě jednalo o oficiální sraz nebo zda šlo o minisraz Kaffkárny a přátel, ale vzhledem k tomu, že i po odchodu do jiné hospody nás zůstalo stále dost a ještě mnohé se událo, přidám menší přídavek.

Po příchodu (přívalu?) do restaurace se naše partička podměrák Antenor, kaKAOS, Polyfungus, Anubis, Will, Lahva, Almir a Torg usadila u rohového stolu, objednala si pivo a začala hrát Bang a pojídat pochutiny. Po chvíli došlo i na exáž Antenora vs. Hrom a Blesk alias Almir a Will, kteří si své přezdívky získali za „bezchybné" výkony v pivní štafetě. Nicméně už za odvahu, se kterou do této soutěže šli, si jistě zasluhují hráčské uznání. Po čase pak došel čas i na královskou disciplínu. Exování piva s feferonkou, kde měl suverénně nejlepší čas Polyfungus (nutno dodat, že Poly na rozdíl od nás o feferonce nevěděl. Následky jsme ovšem nesli všichni stejné...). Zhruba do tří naše partička hrála a popíjela, pak jsme se odebrali na autobus, který měl jet ve 4 ráno. Podle kolegy „vím kdy ten autobuse jede" KAOSe. Autobus ve 4 ráno nejel. Jel by, kdyby byl všední den. Opět jsme s Antenorem KAOSe prokleli a s Ostraváky (Will + Lahva + Almir) a Olomoučanem (Poly) čekali na vlak. Anubis nás opustil... holt Brňák.

V nadcházejících 2 hodinách, čekání na autobus do Prahy se pak událo ještě mnohé - od úvah na téma Will a Candy až po čistě hypotetickou úvahu Almira, ne téma sex s Antenorem a potřeby stoličky.

Děli se opravdu velké věci ve městě Brněnském a jistě na sraz budeme dlouho vzpomínat. Upřímně doufám, že alespoň část lidí z těch, co byli v Brně, dorazí 12. prosince do Prahy, a budeme mít možnost si tuto obrovskou párty zopakovat.

Hodnocení článku: Hodnocení 10.00, Hodnotilo 1 uživatelů