Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Novinky z Klanového turnaje

3.11. 2008 Autor Absolute Komentáře Komentáře (0) Kategorie Dění v ligách Hodnocení 8.75 Přečteno x2729

Konkrétně stručné shrnutí dnů předešlých a výčet stavu aktuálního ke dni sedmému druhého kola prvního ročníku Klanového turnaje.


Zdravím rozsáhlou komunitu DE!

Zajímá vás průběh turnaje a přitom jste neměli čas studovat jednotlivé ligy kde probíhá a zjišťovat, jak si kdo stojí? Jestli se daří vašemu favoritovi a jak si vedou jeho konkurenti? Právě Vám přináším stručné shrnutí dnů předcházejících právě probíhajícího druhého kola klanového turnaje!

V AL1 probíhá napínavý souboj klanů DeviLs a Green Dream. Přestože ďáblíkům nenalogoval jeden skurut (a tedy bojují vlastní chybou "v oslabení") (pozn. red. - nelogl Theros), k dnešnímu dni mají obě aliance téměř stejně zemí a i statisticky se drží (jako celky) "pospolu". Ovšem magicky (a co se mágů týče tak i pozičně) je na tom na první pohled nejlépe mág ďáblíků Gartrit a to jistě bude mít značný vliv na další vývoj věku. Zatím zde však rozhodně není rozhodnuto.

Liga AL2, jež byla určena jako místo, kde změří síly klany Páni z Růže a Boží Bojovníci, je také zatím poměrně vyrovnaná. PzR táhnou především dva hobiti. Nicméně jejich jediný mág je na tom prabídně a tak se o magii bude muset (netradičně) postarat buď TElf (patrně Evil Twin) nebo jeden z hobitů (Pětinohá příšera). Holt když je vyřazen mág, musí se improvizovat. Mágové BB mají logy poměrně přijatelné; o to více nechápu, jaktože na tom jsou na pohled tak tragicky. V lize je sice urputně špatné počasí - ale zase je sedmý den. A ať studuji mapu jak chci do podrobna, nedaří se mi zjistit, na koho by to asi mohli hrát. Třeba na to přijde tamnější komentátor - pro mě je to však záhada. Zkrátka AL2 vypadá na především vojenskou záležitost, přičemž myslím, že PzR mají lepší předpoklady pro magii a tedy i větší šance na výhru. Každopádně bude zajímavé sledovat další vývoj.

AL3, místo střetu SOADu a Lamek, se proměnilo v peklo. Ani ne tak na bojišti jako na ligáči - i když všechno souvisí se vším. Že nechápete? Jeden z mágů Lamek (Narwen) totiž nultý den několikrát přelogával zkoušeje obětiště (mana na manu) --- a vzhledem k tomu, že to dělal tak dlouho, dokud obětiště prostě nedalo, Draci byli (když na to přišli) spravedlivě rozhořčeni, že opozice využila této "taktiky" využívající díry v systému. No všichni asi uznáme, že tisíc many navíc je pro mága nultej den nehoráznej boost s dopadem na všechny hráče v lize (zejména jsou-li v lize omezeny všechny "boostovací" služby za DEKy). Tento "bug" byl pro příště ošetřen (obětiště již nadále nepůjde nultý den kupovat), SOADu to však nikterak nepomohlo neb škoda byla napáchána (proto to úmorné dohadování na ligáči). Když k tomu přičteme, že SOADu navíc (stejně jako DeviLům v AL1) nelogl jeden hráč (neřeknu to), mnohými favorizovaný klan má dost co dělat. Lamky mají převahu jak v celkové statistické síle, počtu zemek i v magickém souboji (kde mají jednoznačně navrch - ne jen díky obětiskové "taktice" jednoho mága, druhá mág - arm - má zase poměrně ultimátní pozici). Draci se však nevzdávají a statečně dál bojují, takže se každopádně ještě nedá říci, že by bylo rozhodnuto (i když to tak před pár dny téměř vypadalo).

No a na závěr se dostáváme k AL4, kde zkřížili meče hráči Triskelionu a Řádu Okřídlených. Souboj, jehož aktéři se mi jeví jako nejvyrovnanější dvojice tohoto kola, se mi paradoxně zdá býti bitvou, jež bude jako první dobojována. Mág Damio totiž (stejně jako v prvním kole turnaje) drtí ligu magicky (vůbec, má s přehledem nejvyšší sk ze všech 4 lig) a jeho (magičtí) oponenti (konkrétně tedy Grifins) ne a ne to konkurenceschopně nakopnout. Vojensky si Triskelion také vede poměrně dobře, takže pokud se rychle ŘO neseberou, budeme záhy vědět jméno prvního postupujícího. O tomto souboji bych jako přímý účastník mohl napsat nejvíc - jak ŘO naboostoval enty Lomira a Černý Oheň spokojkama od TElfů, jak zařízli hobita (Krsten) druhý den aby kouzlila, na druhou stranu jak Triskelion posílal mágovi nultý den jednotky do útoku, aby se nemusel bát nespokojka (který tam samozřejmě měl) - zajímavostí je tu spousta. Každopádně pokud Vás takovéto věci zajímají, vřele doporučuji turnaj sledovat, je toho ohromně co se zde může člověk pouhým pozorováním přiučit (jistě ve všech čtyřech ligách).

A to by bylo asi vše, pro dnešek :-)

Pěkný den všem přeji!

Hodnocení článku: Hodnocení 8.75, Hodnotilo 4 uživatelů