Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

O volbách a nejenom o nich

6.5. 2007 Autor ArA_666 Komentáře Komentáře (67) Kategorie Rada starších Hodnocení 0.00 Přečteno x2252

Hráč ArA_666 sepsal pojednání o volbách do RS, které má být námětem k zamyšlení pro nás všechny.


Už od počátku voleb do RS platí, že kdo rozešle nejvíc spamu, dostane hodně hlasů. Nerozhoduje kvalita kandidáta, ale pouhá snaha kandidáta získat hlas za jakoukoliv cenu nebo jeho popularita. Ale mají takové volby smysl? Proč nutíme hráče volit, aby nakonec zvolili někoho, kdo sice vyvinul dostatečnou aktivitu, aby se do RS dostal, ale bylo to všechno, co uměl? Vždyť si uvědomte, že ti kandidáti, kteří jdou do rady s nějakým jasným a rozumným cílem a jsou bezproblémovými lidmi, mají minimální šance. A kdo vede? Stierlitz, který je notoricky známý jako pisálek, co všem sliboval nového DEmona a my se jej dočkali, ale po necelých dvou letech. Naginata, která už skončila s hraním s DE, málem i se správcováním a někdo cizí ji kandidoval. SeoR, který se tam chce protlačit jenom proto, že má moře volného času. Ale že je náladový a nespolehlivý a hlavně příliš mladý na zodpovědnou práci, to už nikoho nezajímá.

Tohle nemá úroveň. Kandidáti potřebují čas a prostor, kde by se lépe prezentovali veřejnosti (máme DETimes a DEmona a o volbách ani písmenko), navíc o samotných volbách se hráči dozvídají ze sloupku, kde informace relativně rychle se ztratí z očí, nebo až ze samotné ankety a přitom je to taková událost, že by si zasloužila větší pozornost, např. informace zaslané přímo do pošty všem hráčům.

Samotné info o kandidátech by chtělo taky změnu. Vzpomeneme-li si na volby řízené odstupujícím Krucipískem, veškeré informace byli formou obsáhlého dotazníku a to se od té doby neopakovalo. V několika následujících volbách většina kandidátů nenapsala ani čárku a při těchto volbách si každý přizpůsobil dotazníček obrazu svému a teď, aby se v tom prase vyznalo. A už vůbec nebudu zmiňovat nešťastné řešení zveřejňováním infa na fóru Rady starších, které je sice vynikající pro RS, ale pro ostatní je to k ničemu. Ačkoliv všichni mohou reagovat, vyptávat se kandidátů, překážkou je těžkopádná registrace a vyčkávání na autorizaci a i samotné uspořádání ve fóru není moc nakloněno k nějaké diskuzi.

Ano, chybí nám akademie nebo podobný web pro prezentování RS veřejnosti a věcí s ní spojenými. A proč? Protože na to není čas přes neustálé volení nových starších a když se náhodou nevolí, tak zase někteří nemají čas kvůli jiným aktivitám, kvůli škole, kvůli práci apod. a dalším se prostě nechce nebo to neuměj… aspoň že řešení sporů je až na výjimky bez problémů… ale kdo se to doví, že?

Nakonec ale kdo za nepřehledné volby doopravdy může? Pletron, který není schopen přijít s lepším systémem voleb? Samotní voliči, kteří se nechávají strhnout slavnými jmény a volí bez rozvahy? Nebo RS, která pro zviditelnění voleb udělala málo? Nebo samotní kandidáti, kteří se spoléhají jen na své známé? Ne, nehledejte přímého viníka, všichni jsme vinni a měli bysme se sebou něco dělat a nejenom nečinně přihlížet!

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů