Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Doporučení k akčním ligám

2.2. 2007 Autor Celegorn Komentáře Komentáře (53) Kategorie Rada starších Hodnocení 0.00 Přečteno x2794
Ahoj, rád bych vás touto cestou trošku zatáhl prostřednictvím malé diskuze do několika palčivých problémů se kterými se v Radě často setkáváme. Zde je problém, který nám dodává momentálně víc jak polovinu všech případů v DE.

Když před nějakým časem LP spustil akční ligy bylo jasné, že to bude malá revoluce v našem herním světě. Předpokládal jsem, že se principy hry v akčních ligách nějak zpětně projeví i na „trestné“ činnosti hráčů v těchto ligách. Moje tušení bylo však dalece překonáno zelenou a hlavně košatou realitou praxe. Sedm akčních lig proti 89 klasickým ligám vyprodukovalo 50% všech případů a sporů, které jsem musel v poslední době řešit. A velkou část sporů, které jsme v poslední době řešili na Radě.

Odhaduji že se na tomto dění projevuje jednak styl hraní a jednak klientela, která zřejmě má tendenci akční ligy vyhledávat (ve vší úctě k slušným hráčům, kteří tyto ligy hrají a takoví nejsou). Z četby ligových fór těchto lig jsem také pochopil, že se poměrně hojně v akčních ligách začínají objevovat i mulťáci (zde je práce pro správce). Hlavním důvodem neutěšeného stavu akčních lig jsou ale zřejmě herní principy.

Pravidla hry, kdy se hraje ve stresu a časové tísni zredukovala diplomacii a vyjednávání na jednoslovná vyjádření typu „Mír?“ – „Jo beru.“. Že se takové smlouvy snadno obcházejí a ještě snadno porušují je jasné. Množí se chudáci, jejichž jediná herní taktika je uzavřít mír a okamžitě ho porušit. Mohou totiž předpokládat, že důvěřivá oběť stáhne svá vojska a odkryje se, naivně věříc domluvenému míru. Důvěřivcova zkáza je pak většinou záležitostí jediného úderu pachatele, po němž následuje zoufalá žaloba k Radě, která než jí vzhledem k rychlosti s jakou se akční ligy odehrávají vyřeší, je zpravidla pozdě.

Dosti často nejsou Radě ani dodány usvědčující důkazy v podobě screenu pošty a výpisu hlášení, protože oběť ve stresu raději abdikuje, než aby přišla o hrdinu. Přesto bych vám rád dal některá doporučení pro pohyb v akčních ligách a jak tam přežít.


1) Akční ligy mají určitá herní specifika, proto si prostuduj nápovědu, ať nejsi překvapený.

2) Nevěř nikomu, koho dobře neznáš a to dokonce ani členu tvé aliance.

3) Raději v akční lize neuzavírej žádné dohody. Dohoda, která není uzavřená, nemůže být ani porušená.

4) Rozmysli si, zda si do akčních lig vezmeš hrdinu. Skilly, které tam můžeš rychle nasbírat si může užít někdo jiný až ti sebere hrdinu, navíc když máš hrdinu ve hře zvyšuješ tím významně riziko, že budeš napaden.


Závěrem bych chtěl, ještě než v připomínkách okomentujete tento článeček říci následující. Rada se bude snažit řešit případy, kterými nás akční ligy tak hojně zásobují co nejlépe, ale bez důkazů je řešit nemůže. Rada může také viníka označit bílým mínusem, ale hrdinu a zemičky o které přijdete vám nikdo nevrátí, proto se raději řiďte zásadami, které jsem vám napsal (viz. výše).

Hodnocení článku: Hodnocení 0.00, Hodnotilo 0 uživatelů