Site menu:

Aktuálně:

Zprávy z Dark Elfa»


Nejlepší online hra: Dark Elf

Kategorie:

Vyhledávání:

Cena Karla Čapka

11.10. 2010 Autor Laxinátor Komentáře Komentáře (19) Kategorie Mimo DE Hodnocení 0.00

Aby to tu nestálo, hážu sem soutěž, na kterou jsem narazil v Pevnosti. Bude to jen odkaz, ale stojí za to se na něj kouknout.

Já se toho plánuju zúčastnit a zjistit, jak na tom jsem v celorepublikovým měřítku...

Celý článek

Co pod stromeček??

29.11. 2007 Autor pajarillo Komentáře Komentáře (9) Kategorie Mimo DE Hodnocení 9.33

KNIHU!! Mezi nejlepší fantasy knihy patří dozajista ty od nakladatelství Fantom Print. Mohu doporučit, neboť mne velmi uchvátily a strávil jsem nad nimi celé prázdniny.

Celý článek

BARMA - aktuální situace a výzva pro všechny

28.9. 2007 Autor Dave Lister Komentáře Komentáře (6) Kategorie Mimo DE Hodnocení 0.00

Vážení přátelé,

Zdravíme všechny ty, kteří se zajímají o současnou situaci v Barmě! 

Bilance včerejšího násilného potlačení demonstrací je tři mrtví a pět zraněných. Barmská exilová televize DVB mluví dokonce o osmi mrtvých. V noci na dnešek se k mimořádnému zasedání sešla Rada bezpečnosti OSN, ale nedospěla k ničemu zásadnějšímu, než k výzvě juntě, aby byla vůči demonstrantům zdrženlivá. Čína zablokovala pokus o ostřejší odsouzení i hrozbu sankcí. V noci na dnešek armáda vtrhla do několika nejaktivnějších klášterů, údajně brutálně zbila a zatkla na šest set
mnichů. Přesto dnes opět lidé vyšli do ulic, je slyšet střelba, zatím ale nejsou potvrzení další mrtví. 

A teď co se v souvislosti s Barmou děje u nás a k čemu se i Vy všichni
můžete připojit: 

Po mobilech se šíří zpráva, že lidé zítra, v pátek 28. 9. mohou vyjádřit svoji solidaritu s lidmi na ulicích Rangúnu a dalších barmských měst tím, že si obléknou červené triko, košili, mikinu, bundu – červená barva má evokovat šafránovou barvu rouch mnichů, kteří demonstrace vedou. 

V sobotu 29. 9. pořádáme my, tedy Člověk v tísni (ve spolupráci s Barmským centrem Praha a Amnesty International) v 18 hodin veřejné shromáždění na Národní třídě, kde u památníku studentů 17. listopadu symbolicky vyjádříme solidaritu se „šafránovou revolucí“ v  Barmě. Je zřejmé, že místo má svojí velkou symboliku – právě tady začala naše „sametová revoluce“. Pokud přijdete, oblečte se také do něčeho červeného. Vezměte si svíčku, kterou zde budete moci zapálit. Více v přiložené tiskové zprávě. 

Čím víc z nás se těchto akcí účastní, tím větší šanci budou mít Barmánci na demokracii a lepší budoucnost! Prosím pošlete tento e-mail co největšímu počtu svých přátel – i to je pomoc.Děkuji za Vaši podporu!

Jan LískaČlověk v tísni - společnost při ČT, o.p.s.

Celý článek